Agencja hostess – do czego jest Ci potrzebna?

Według badań obecność pięknych kobiet przy stoisku pozytywnie wpływa na wzrost sprzedaży. Działa to zarówno na mężczyzn, jak i na kobiety. Zapewne dlatego hostessy są rozchwytywane. Jak jednak wygląda praca hostess na co dzień i jak nią zostać?

Promotorzy i hostessy zajmują się najczęściej promocją produktów lub całej firmy na konferencjach, bankietach, imprezach, czasem w sklepach lub na targach. Najczęściej zajmują się rozdawaniem materiałów promocyjnych, zapraszaniem na stoisko, czasem nakłanianiem do zakupu lub jedynie rozmową z gośćmi. To dobra praca dla osób towarzyskich i wygadanych. Można ją też łatwo pogodzić z innymi zajęciami, np. z nauką.

Kiedy zaczynasz szukać pracy w tej branży, zapewne zaczniesz od wpisania w wyszukiwarkę hasła: praca hostessa i zaczniesz przekopywać się przez liczne oferty pracy. Uwaga jednak na oszustów, których pełno jest w sieci. Zawsze możliwie najdokładniej sprawdź daną firmę, zanim rozpoczniesz pracę. Szybko okaże się też, że znalezienie pracy jako hostessa na własną rękę nie jest proste.

Agencje hostess zajmują się pozyskiwaniem klientów dla współpracujących dziewczyn. Prawdą jest, że pobierają za to opłatę, ale są w stanie wynegocjować lepsze warunki, dlatego właściwie tego nie odczujesz. Zlecenia otrzymasz też częściej, niż jakbyś zgłaszała się sama, ponieważ wiele agencji hostess ma swoich stałych klientów. A co najważniejsze, agencje hostess dbają też o kwestie prawne i bezpieczeństwo zlecenia.

Dlatego właśnie zaczynając swoją karierę, warto od razu zgłosić się do dobrej agencji hostess.