Wysoka jakość sprzątania dzięki odpowiednim maszynom

Oczyszczanie miejskich ulic to tak naprawdę godziny pracy odpowiednio przystosowanych do tego celu maszyn. Jeśli więc przestrzeń miejska może być określana jako czysta i zadbana to właśnie głównie dzięki wykorzystaniu zamiatarek. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na to, że są to maszyny o wielofunkcyjnym wyposażeniu. I o ile sama konstrukcja pojazdu być może nie zaskakuje i może być serwisowana jak każdy inny pojazd osobowy i ciężarowy- na szczególną uwagę zasługuje właśnie wyposażenie, które zostało zaprojektowane tak, aby wydajnie usuwać zanieczyszczenia. Co warto wiedzieć na temat tych pojazdów?

Kierowanie zamiatarką drogową

Trzeba też zaznaczyć, że niejednokrotnie kierowanie takim pojazdem nie należy do najłatwiejszych. W przestrzeni miejskiej bowiem bardzo często mamy do czynienia z mocno ograniczoną przestrzenią, ciasnymi uliczkami i zaułkami. Z tego właśnie względu w przypadku tych maszyn tak ważna jest ich zwrotność. Niektóre modele- na przykład te, którymi dysponuje firma Terberg Matec– są konstruowane wraz z ramą przegubową, co znacznie ułatwia wejście w nawet bardzo ciasny skręt. W najnowocześniejszych modelach zamiatarek operator ma do dyspozycji komputer pokładowy, a także kamerę cofania, która ma dodatkowo ułatwiać poruszanie się po mieście. Nie bez znaczenia dla operatora zamiatarki jest też poziom hałasu, jaki jest generowany przez pracująca przez wiele godzin maszynę. Im nowocześniejszy model tym większy nacisk położony na to, aby ten poziom hałasu był niższy. Oprócz komfortowych siedzeń kabina operatora powinna mieć ogrzewanie i klimatyzację.

Sprzątanie niemalże każdej powierzchni

Oczyszczanie ulic z wykorzystaniem zamiatarki odbywa się poprzez proces szczotkowania, ale też na wyposażeniu tych maszyn znajduje się odkurzacz o dużej sile ssącej oraz myjka ciśnieniowa. Zamiatarki są bowiem odpowiedzialne za usuwanie pyłu, kurzu, odpadów, ale ciekłych zanieczyszczeń. Są w stanie poradzić sobie nawet z różnego rodzaju substancjami chemicznymi czy oleistymi. Dodatkowo, w wyposażeniu kompaktowych zamiatarek znajdziemy też dmuchawę wykorzystywaną chociażby do liści.

W razie konieczności przeprowadzana jest naprawa zamiatarek. Jeśli to możliwe najlepiej, aby odbywała się ona w porze zimowej, kiedy następuje chwilowa przerwa od pracy tych maszyn. Naprawa zamiatarek może być przeprowadzana z wykorzystaniem dostępnych, oryginalnych części zamiennych. Wówczas mogą one powtórnie trafić do intensywnej eksploatacji w terenie bez obaw o wydajność ich pracy.