Dobra strona internetowa dla firmy- czyli jaka?

Strona internetowa, która będzie wizytówką firmy i którą będzie można reklamować w sieci- właśnie taki produkt chcielibyśmy otrzymać zgłaszając się do dewelopera. Jednakże, zanim jeszcze dojdzie do przedstawienia oferty zaprojektowania i zaprogramowania takiej strony, z pewnością zostaniemy zapytani o to, jak chcielibyśmy, aby ta nasza strona wyglądała. Każdy bowiem ma w głowie jakiś plan, wizję czy nawet już rozrysowany na kartce papieru wstępny szkic. Dobrze jest więc wcześniej przygotować się na takie pytanie i pomyśleć nad układem strony, jej kolorystyką, a nawet nad tak szczegółowymi jej aspektami jak to, w jaki sposób będziemy chcieli na niej dokonywać zmian.

Strony z systemem zarządzania treścią to obecnie standard

Niektórzy oferują projektowanie stron www z wykorzystaniem swojego własnego, autorskiego systemu CMS, który jest indywidualnie dostosowywany pod każdego klienta. Jeszcze inne firmy oferują możliwość dostosowania gotowego rozwiązania na licencji open source. Tak czy inaczej, obie te opcje zakładają, że stworzona strona da nam możliwość edycji wszystkich treści, jakie się na niej znajdują. Wiele firm, które oferują projektowanie stron internetowych np. https://brandbay.pl/projektowanie-stron-www dodatkowo proponuje także szkolenia z obsługi zastosowanego systemu zarządzania treścią.

Unikalny projekt graficzny i strona przyjazna dla użytkownika

Projekt graficzny jest bezsprzecznie tym, co najmocniej zwraca na siebie uwagę- ważne więc, aby był przygotowany przez osobę z dużym wyczuciem estetyki, która też zna zasady projektowania layoutów stron. To także taki sposób przedstawiania poszczególnych widoków, który będzie w pełni przyjazny dla użytkownika, sprawi, że strona będzie przejrzysta i czytelna, a dodatkowo- wszelkie informacje będzie można na niej odszukać szybko i bez większych problemów. Konieczna jest więc znajomość zagadnień user experience oraz user interface, aby gotowy produkt odpowiadał nie tylko naszym upodobaniom, ale i bieżącym trendom.

Strona, którą wygodnie się przegląda na każdym rodzaju urządzenia

Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych jest dzisiaj czymś niemalże obowiązkowym. Strona powinna tak samo dobrze się wyświetlać na urządzeniach mobilnych, co i na komputerach stacjonarnych. Dlatego też zamawiając jej stworzenie, pamiętajmy, aby wybrać stronę tworzoną w technologii Responsive Web Design, czyli taką, której szablon sam będzie dostosowywał się do wielkości ekranu, na którym będzie ona przeglądana. To, aby strona posiadała swoją wersję mobilną jest też ważne z punktu widzenia późniejszego jej pozycjonowania.